KOLEKCJONERZY

Forum zrzeszające kolekcjonerów gier i nie tylko


#1 2011-08-22 21:02:02

Tesu

Moderator

Zarejestrowany: 2011-08-18
Posty: 100
Punktów :   

Nauka, praca, emerytura - rozmowy o planach blizszych i dalszych.

Temat zakladam, zeby nie zasmiecac innych watkow. Jesli chcecie poruszyc kwestie zwiazane ze szkola i praca, porozmawiac o ulubionych przedmiotach albo o planach zwiazanych z praca, zapraszam do pisania w tym watku.

Na poczatek moge napisac, ze w podstawowce (uczylem sie jeszcze w starym systemie, kiedy nie bylo gimnazjum, a podstawowka trwala 8 lat) moimi ulubionymi przedmiotami byla biologia i plastyka. Poczawszy od 5 klasy do konca podstawowki zawsze mialem z obu tych przedmiotow 6 na swiadectwie. Sytuacja zmienila sie w liceum. Moim wychowawca byl nauczyciel od historii, najlepszy pedagog, jakiego kiedykolwiek mialem. Zawsze bardzo wymagajacy i straszna "kosa", ale jednoczesnie byl zawsze sprawiedliwy i szanowal uczniow. Na sprawdzianach i testach wymagal samodzielnego, logicznego myslenia, a nie tylko powtarzania tego co sie wykulo na pamiec z podrecznika, ale jesli ktos byl w porzadku i nie staral sie z nim pogrywac, to i on byl w porzadku wobec takiej osoby. Dzieki niemu zainteresowalem sie historia (oraz zwiazana z nia polityka) do tego stopnia, ze wybralem ja na moj drugi kierunek studiow. Chociaz praca, ktora teraz wykonuje nie ma z historia nic wspolnego, to do tej pory znajduje sie ona w kregu moich zainteresowan, ze szczegolnym naciskiem na historie starozytna, historie Dalekiego Wschodu, XX wieku i te najnowsza. Moge z czystym sumieniem napisac, ze jestem za to mojemu wychowawcy z liceum naprawde wdzieczny.

Offline

 

#2 2011-09-02 18:31:54

 matrix312

Moderator

20084883
Skąd: Murowana Goślina
Zarejestrowany: 2011-08-18
Posty: 213
Punktów :   

Re: Nauka, praca, emerytura - rozmowy o planach blizszych i dalszych.

Pozwólcie, że wam coś zacytuję:

,,Zadanie 1 - Opowiedz koledze/koleżance o miejscu wywarło na Tobie duże wrażenie w czasie wakacji.Napisz krótkie uzasadnienie, dlaczego warto tam pojechać.

Odp.:

Tapczan - miękki, możliwość przybrania wielu ciekawych pozycji.Ponadto, idealne miejsce na siedzenie przy komputerze.Sprzyja też biciu rekordów.Jedyną wadą może być narzekająca mama, lecz przy odrobinie cierpliwości można to przeboleć''

Zadanie z przyrody

Offline

 

#3 2011-09-02 19:16:25

 kostek941

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-08-21
Posty: 93
Punktów :   

Re: Nauka, praca, emerytura - rozmowy o planach blizszych i dalszych.

@matrix
w której klasie jakiej szkoły jesteś? tak z ciekawości pytam

Offline

 

#4 2011-09-02 19:21:35

 matrix312

Moderator

20084883
Skąd: Murowana Goślina
Zarejestrowany: 2011-08-18
Posty: 213
Punktów :   

Re: Nauka, praca, emerytura - rozmowy o planach blizszych i dalszych.

5 podstawówki
Młodziutki jestem

Offline

 

#5 2011-09-02 19:25:15

 kostek941

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-08-21
Posty: 93
Punktów :   

Re: Nauka, praca, emerytura - rozmowy o planach blizszych i dalszych.

bo się tak zastanawiałem co to za zadanie nie robiłem takich od kilku dobrych lat. tylko żebyście nie pomyśleli że robię z siebie jakiegoś dorosłego! mam 17 lat jak pisałem a od 5 podstawówki to jak się nie mylę 6 lat

Ostatnio edytowany przez kostek941 (2011-09-02 19:26:15)

Offline

 

#6 2011-09-02 20:14:23

 Shortyy

I Am Hermes

13478468
Zarejestrowany: 2011-08-18
Posty: 168
Punktów :   

Re: Nauka, praca, emerytura - rozmowy o planach blizszych i dalszych.

Więc tak, za rok kończę gimnazjum (chodzę do 3-ciej klasy), moimi ulubionymi przedmiotami są historia, WF i język angielski. Skończyłem 3 kursy tego ostatniego i przeszedłem mnóstwo anglojęzycznych gier, więc lubię go za to, że nie muszę się już go uczyć. Jeszcze nie wiem gdzie pójdę później, zastanawiałem się nad jakimś technikum informatycznym i tam raczej najpierw będę starał się dostać. Moja wymarzona praca "dorobkowa" to punkt informacji w Empiku, żebym mógł doradzać ludziom jakie gry/filmy/muzykę kupować, czyli wykorzystać to na czym się najbardziej znam... albo przynajmniej tak sądzę. Albo informatyk w jakiejś korporacji, jeśli dobrze by płacili. Jeszcze nie znam żadnych języków programowania, ale szybko się uczę. Nie mam złych ocen, ale zawsze mogłoby być lepiej, dużo lepiej. Zdarzają się trójki, głównie z przedmiotów ścisłych (wyłączając matematykę) - biologia, chemia, geografia i zdarzało się, że z innych przedmiotów, które po prostu nie są moją mocną stroną - religia (jestem agnostykiem) czy WOS.

Offline

 

#7 2011-09-03 01:58:45

Tesu

Moderator

Zarejestrowany: 2011-08-18
Posty: 100
Punktów :   

Re: Nauka, praca, emerytura - rozmowy o planach blizszych i dalszych.

Oj dzieciaki. Ja jedyne co pamietam ze szkoly to tematy jakie mialem na pisemnym egzaminie na maturze oraz wylosowany temat na ustnym angielskim. Reszta rozplynela sie juz w mrokach historii podlanej sosem sklerozy.

Offline

 

#8 2011-09-21 09:30:10

 CriX

Master Collector

Skąd: Łańcut
Zarejestrowany: 2011-08-18
Posty: 301
Punktów :   

Re: Nauka, praca, emerytura - rozmowy o planach blizszych i dalszych.

Buhahaha. Od jutra zaczynam pracę. Na razie przez 3 miesiące będę miał szkolenie na tapicera. Potem jeśli będzie mnie interesowała praca to zatrudnią mnie na stałe. Przez pierwsze 3 miesiące płacone 1300 brutto. Potem już praca na akord. Pon-Piąt 7-15 Zapowiada się całkiem dobrze. Jutro napiszę jak było po pierwszym dniu.

Offline

 

#9 2011-09-21 16:09:14

bleub

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-04
Posty: 54
Punktów :   

Re: Nauka, praca, emerytura - rozmowy o planach blizszych i dalszych.

Tapicer? Niezła fucha. Pensja niewysoka, ale ważne, że robota jest

Offline

 

#10 2011-09-21 16:56:44

Tesu

Moderator

Zarejestrowany: 2011-08-18
Posty: 100
Punktów :   

Re: Nauka, praca, emerytura - rozmowy o planach blizszych i dalszych.

@CriX
No widzisz, gdybys kiedys mniej gral a wiecej sie uczyl, to teraz zamiast tapicerem moglbys zostac astronauta...

Offline

 

#11 2011-09-21 17:01:40

Chemik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-20
Posty: 44
Punktów :   

Re: Nauka, praca, emerytura - rozmowy o planach blizszych i dalszych.

Z astronautą miał by tyle wspólnego,że mógł by im topić tapicerkę do rakiet 

Ostatnio edytowany przez Chemik (2011-09-21 17:08:22)

Offline

 

#12 2011-09-21 22:22:57

 CriX

Master Collector

Skąd: Łańcut
Zarejestrowany: 2011-08-18
Posty: 301
Punktów :   

Re: Nauka, praca, emerytura - rozmowy o planach blizszych i dalszych.

@UP
Albo wyleciałbym w powietrze przy pierwszym starcie...

Co do pensji to wbrew pozorom niska nie jest strasznie. Mieszkam na podkarpaciu więc się nie dziwcie. U nas to zawsze 1/2 zarobków w dużych miastach i bogatych rejonach. Warszawiak by za te pieniądze nie przeżył

Offline

 

#13 2011-09-21 22:50:15

bleub

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-04
Posty: 54
Punktów :   

Re: Nauka, praca, emerytura - rozmowy o planach blizszych i dalszych.

Mi to mówisz, mieszkańca podlasia ? Przynajmniej chleb w biedronce za 1,60 można kupić, a nie jak w trójmieście za >3zł ;f

Offline

 

#14 2011-10-14 15:02:36

yaper

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-18
Posty: 130
Punktów :   

Re: Nauka, praca, emerytura - rozmowy o planach blizszych i dalszych.

To ja się pochwalę, że wczoraj udało mi się obronić pracę dyplomową i uzyskałem tytuł magistra inżyniera! Teraz na chłodno mogę powiedzieć, że było prościutko jak diabli, ale trzeba przyznać, że pisanie pracy i przygotowywanie się do obrony to czasochłonne zajęcie wymagające wielu wyrzeczeń, przynajmniej u takiego growego junkie jak ja :P

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plprzewóz osób Niemcy papuga świergotka carpetcleaningformby.weebly.com