KOLEKCJONERZY

Forum zrzeszające kolekcjonerów gier i nie tylko


#1 2012-01-31 17:56:40

 matrix312

Moderator

20084883
Skąd: Murowana Goślina
Zarejestrowany: 2011-08-18
Posty: 213
Punktów :   

Nasze ulubione gry

Tak jak w temacie. Tworzymy top listę swoich ulubionych gier. Uzasadnienie nieobowiązkowe, choć mile widziane.

Moje:

1. Wiedźmin

Piękna grafika, klimat, humor, masa zadań pobocznych i oczywiście nieliniowa, wciągająca fabuła.

2. Devil May Cry 3

Dobra (jak na tamte czasy, a i teraz jest całkiem znośna) grafika, niesamowite kombosy, teksty Dantego i ciekawa fabuła.

3. King's Bounty

Wiecznie ogarniający człeka syndrom ,,jeszcze jednej tury'', ładna, cukierkowa grafika, ogrom zróżnicowanych, ciekawych jednostek, dużo cheatów

Offline

 

#2 2012-02-03 20:01:37

CTRL85

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-25
Posty: 76
Punktów :   

Re: Nasze ulubione gry

To ja zrobię trochę dłuższą

1. Fable The Lost Chapters - grę przeszedłem bodaj 11 razy. To chyba wszystko wyjaśnia
2. Red Faction: Guerrilla - świetne zniszczenia, ładna grafika, i 25h gry
3. FIFA 06 - Mimo iż jej nie przeszedłem, to spędziłem z nią ok 60h (a wg xfire koło 46) i ciąglę lubię włączyć pograć kilka meczy. Wg mnie najlepsza część FIFY.
4. Tropico 3 - ciężko wytłumaczyć dlaczego. Po prostu bardzo mi się podoba
5. GTA SA/VC - tytaj ex eaquo, bo nie mogłem się zdecydować która lepsza.
6. Roller Coaster 2 - świetny tycoon
7. NFS: Most Wanted - najlepsza część NFS'a
8. NFS: underground - a ta plasuje się tuż za nią. Ogrom możliwości tuningu, i wielkie miasto

Offline

 

#3 2012-02-04 21:39:14

Rafi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-01
Posty: 11
Punktów :   

Re: Nasze ulubione gry

To ja również parę tytułów zamieszczę(chociaż może gdybym dłużej przemyślał lista mogłaby wyglądać trochę inaczej).
1. Gothic (2 najbardziej, 1 i 3 trochę mniej)
Wspaniały klimat, historia też niczego sobie. A po za tym - ile razy nie przejdziesz, nigdy się nie znudzisz.
2. GTA IV
Niesamowite, żyjące miasto, świetna fabuła, ogrom rzeczy do roboty.
3. Seria Wiedźmin
Bardzo dobrze oddany klimat z sagi Sapkowskiego, duża nieliniowość w swoich postępowaniach, zdecydowanie zmieniająca przebieg fabuły
4.FIFA next-gen
Zawsze gram w parę niedawno zakupionych tytułów i FIFĘ właśnie. Ta gra nigdy się nie nudzi - czy gramy w singlu czy w multi - zawsze emocje są takie same
5.Skyrim
Może trochę pochopnie, ale od dawna nie spędziłem przy grze tylko singlowej blisko 100 godzin. Wycieczki do prowincji Skyrim wciągnęły mnie na długie wieczory i cały czas wciągają. Ogrom zadań, multum lokacji do odwiedzenia - miodzio.
Na koniec mogę dodać jeszcze GTA od III, serie Assassin's Creed, Prince of Persia i Obliviona.

Offline

 

#4 2012-02-05 00:48:31

 Shortyy

I Am Hermes

13478468
Zarejestrowany: 2011-08-18
Posty: 168
Punktów :   

Re: Nasze ulubione gry

Nie podam kolejności, bo to po prostu niemożliwe porównywać skrajnie różne gatunki, ale moje lubione serie to...
BioShock - dla mnie, jako nie-tak-stary-wyjadacz to rewolucja wśród zwykłych (wojennych, sci-fi, etc.) FPSów. Wprawdzie nie ma możliwości kontrolowania czasu ani super skoku, ale jest boski klimat, elementy RPG, piękna grafika przebijająca niektóre tytuły wychodzące nawet dzisiaj, wszystko utrzymane w stylistyce "art-deco", wszędzie porozrzucane nagrania potęgujące wspomniany wcześniej klimat, piękna muzyka i na pewno jeszcze by się coś znalazło.
Lista chwały: BioShock 2->BioShock
Deus Ex - Tak jak wyżej, FPS z elementami RPG, jednak tym razem nieco bardziej rozbudowanymi (a na pewno w najnowszej odsłonie - Human Revolution). Tu także króluje niesamowity klimat, jednak nie mroczny/art-deco, ale sci-fi/cyberpunk, nie jestem w stanie ocenić który lepszy, oba są boskie i bardzo pozytywnie wpływają immersję, przez co nie pozwalają zostawić danego tytułu nieukończonego. Nie dla fanboyów Call of Duty.
Lista chwały: Project Snowblind->Deus Ex: Invisible War->Deus Ex HR: The Missing Link->Deus Ex-> Deus Ex: Human Revolution
Assassin's Creed - Wiem, jedynka jest nudna i przypomina produkcję prezentującą możliwości silnika, a Ezio to bezczelny i ignorancki dupek, ale kocham tę serię! Lekkość skakania po dachach; banalnie proste (poza nieco bardziej wymagającą dwójką), ale dające ogromną satysfakcję walki; ciekawe i rozbudowane elementy zręcznościowe (lotnia da Vinci'ego, gondole, pościgi konne czy "powozowe", armaty i inne); i niespodzianka... klimat! Tak, w tej produkcji również jest klimat, niestety wydaje mi się, że tylko za sprawą muzyki Jespera Kyda. Revelations jeszcze przede mną.
Lista chwały: Assassin's Creed->Assassin's Creed: Brotherhood->Assassin's Creed 2                                    Assassin's Creed: Revelations (?)
Fallout - Jedynka na gogu i w big boxie, dwójka również, Tactics już kombinuję, trójka kolekcjonerska, New Vegas na Steamie i backup w DVD Boxie. Przeszedłem na razie tylko trójkę, a grałem w jedynkę, trójkę i New Vegas. Jak dostanę już Tactics w swoje łapki, przechodzę wszystkie części po kolei. Uwielbiam post-apokaliptyczne klimaty, a seria Fallout jest mistrzem w tej dziedzinie.
Lista chwały: Fallout 3->Fallout->Fallout: New Vegas                                    Fallout 2 (?), Fallout: Tactics (?)                       
S.T.A.L.K.E.R. - Przeszedłem do tej pory Cień Czarnobyla i Zew Prypeci, niedługo powinny do mnie dojść niedawno zamówione premierówki Czystego Nieba i znowu Cienia Czarnobyla (przeszedłem "Platynową Kolekcję"), więc jeszcze nie wszystko przede mną. Również post-apokaliptyczny klimat zadecydował, że będzie to jedna z moich ulubionych serii, ale poza tym przez fakt, że wszystko dzieje się w Rosji + pan Mirosław jako lektor, STALKERy zyskały w moich oczach. Pierwsza część została sporo okrojona, ale na szczęście mamy kochanych modderów, więc nic straconego. Wbrew powszechnej opinii, uważam że Zew Prypeci jest najlepszą odsłoną z serii - noce są naprawdę mroczne i straszne, a poziom trudności jest jeszcze wyższy. Może fabuła jest faktycznie nieco słabsza, ale mimo wszystko cała reszta przeważa za tym, że ZP jest IMHO najlepszy.
Lista chwały: S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla->S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci                                    S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo (?)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plbroholmer szczeniaki